Jarní divadelní předplatné 2019

Kočka v oregánu
Torben Betts

Úterý 10. prosince 2019 v 19.00 hodin

Jedna z nejúspěšnějších současných londýnských komedií nabízí spoustu humoru i vážného citu a velké příležitosti pro výjimečně obsazený čtyřlístek herců. Střet jemných velkoměstských intelektuálů s venkovskou zemitostí, dávné ambice, sny, touhy a v neposlední řadě vzájemné předsudky. Na tak pestré paletě témat staví tato konverzačně – situační komedie, která pojmenovává zdaleka nejen humorné aspekty naší současnosti a staví na precizních dialozích.

Hra se stala hned po své londýnské premiéře v roce 2014 obrovským diváckým hitem a její uvedení provázely i recenze plné superlativů.

Hrají: Bára Hrzánová, Radek Holub, Klára Cibulková a Zdeněk Velen

Režie: Lída Engelová

Divadlo Kalich Praha

KUBO

Neděle 6. října 2019 v 19.00 hodin
Muzikál na lidovou notu

„Muzikál na lidovou notu“ je v podtitulu této hry a je v něm všechno to dobré, co skýtá lidová tvořivost – pěkné písničky, tanec, láska opětovaná i nenaplněná, drobné intriky i sousedské porozumění. Tvůrci inscenace jsou choreograf Jaro Moravčík a  režisér Miloslav Čížek.

Režie: Miloslav Čížek
Těšínské divadlo Český Těšín

Dva nahatý chlapi
Sébastien Thiéry

Úterý 15. října 2019 v 19.00 hodin
Bláznivá komedie

Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži velké úspěchy.
Seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže opravdové pravdě hodně vzdálená.

Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová

Režie: Antonín Procházka

JT Promotion s.r.o.

 

Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství
Axel Helstenius

Úterý 29. října 2019 v 19.00 hodin
„Kdo říká, že není magor, neříká pravdu“

Předlohou divadelního textu je dramatizace třetího dílu norské kultovní trilogie o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi (Axel Hellstenius), která byla inspirována románem Pokrevní bratři (Ingvar Ambjørnsen), v České republice známá jako Chvála bláznovství.

Chvála bláznovství je příběhem dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné, a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny.

Divák se stává svědkem jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však, pod odlehčeným tónem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství.

Elling a Kjell stojí na prahu nového „opravdového“ života…

Hrají: Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný a Lenka Zahradnická/Šárka Opršalová

Režie: Jakub Nvota

Phanteon production s.r.o.

MOJE TANGO
Ron Hutchinson

Čtvrtek 28. listopadu 2019 v 19.00 hodin

Virginie se musí rozhodnout, zda zůstane v pohodlí a bezpečí svého středostavovského britského života, nebo zariskuje a opustí všechno, co zná, nasedne do letadla, odcestuje dvanáct tisíc kilometrů do Buenos Aires a naučí se tango. Někdy musíte následovat svoje nohy. A někdy své srdce, abyste zvládli nové kroky svého života. Živá hudba, vášnivý tanec a svůdné, hledající a sebevědomé rytmy, které mohou vše změnit.
 
Hrají: Jitka Schneiderová, Roman Zach a Karel Mařík
 
Režie: Šimon Caban a Darina Abrahámová

Studio Dva Divadlo Praha

 

Cena předplatného:
1.430 Kč

  INFO A PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

V DĚLNICKÉM DOMĚ

V ODRÁCH

TEL.: 556 731 428, 603 105 353, 603 559 678

www.delnickydumodry.cz