Aktuality

Hudební předplatné podzim 2023/jaro 2024

Máme pro vás připravenu nabídku hudebního předplatného na příští sezónu.

A protože na kulturu se chodí nejlépe ve dvou, máme pro vás i abonentky pro páry:

Cena přenosné abonentky pro jednotlivce 1.490 Kč pro dvojice 2.690 Kč

Více k jednotlivým koncertům naleznete zde: https://globart.cz/cs/projekty/aktualni-projekty/setkani-zanru/setkani-zanru-odry/setkani-zanru-odry-2023-2024/

Setkání žánrů 2023-2024

Výlet do Španěl - 13.9. 2023

V roce 1929 se Karel Čapek vydal vlakem do Španělska. O 94 let později se po jeho stopách vydává herec Tomáš Hanák spolu s kytaristou Petrem Vítem a flamenkovou tanečnicí Veronicou Roa.


Jahodové duo - od klasiky k filmu 29.11. 2023

Známé melodie v originálních úpravách z filmů Tenkrát na západě, Star Wars, Forrest Gump,
Pán prstenů, James Bond, Lví král, Poklad na stříbrném jezeře, Růžový panter aj.

Moravské klavírní trio a operní sólisté - 10.1. 2023

Moravské klavírní trio a operní hosté představí slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Program doplní virtuózní pokus o překonání rekordu v rychlém hraní.

MulliGang - 6.3.2024
V sextetu tří saxofonů s rytmikou vzdávají renomovaní brněnští hudebníci hold cool jazzu stylu, který určoval vývoj jazzové hudby zejména v 50. letech 20. století, a legendě cool jazzové éry - baryton-saxofonistovi Gerrymu Mulliganovi. Propracovaná aranžmá stojí na hutné barvě tří saxofonů a precizní souhře rytmické sekce; zároveň se všichni hráči mohou předvést v sólových plochách.

Hazafele - 17. 4. 2024
Maďarské a romské melodie brněnské kapely se Vám zaryjí pod kůži, přejdou do žil, zvednou vás za židle a rozhodně nenechají chladnými. Emoce a nová energie přímo
od kytaristy Davida Golase, kontrabasisty Šimona Jakubíčka, houslisty Michala Grossmanna a akordeonisty Marka Šnoricha.


Vstupenky můžete nově koupit i online

Vstupenky je nově možné zakoupit online v eshopu Entradio. Tuto službu poprvé spouštíme na koncertu Mariana Vojtka a postupně zařadíme ke všem představením.

Touto službou se snažíme zpřístupnit prodej vstupenek i těm, kteří si nemohou přijít koupit vstupenku do Dělnického domu.

Předprodej vstupenek online s možností platby kartou nebo online bankovním převodem je v dnešní době již běžným standardem.

Můžete si tak v pohodlí domova vybrat místo k sezení i zaplatit vstupenku.

Předprodej bude u všech představení v sále. Nákup vstupenek na venkovní představení nebo do loutkového divadla ponecháme pouze u pokladny před představením, tak jak tomu bylo dosud. Odkaz na vstupenky je zatím v popisu jednotlivých akcí. Později bude na stránce vytvořeno "tlačítko", kde budou všechny vstupenky na jednom místě.

Ekologický den pro děti

Ekologický den pro děti

Na podzim roku 2022 získal Dělnický dům v Odrách dotaci na projekt Učíme se minimalizovat odpady v Odrách, který vychází z Plánu odpadového hospodářství MSK a také z Plánu odpadového hospodářství města Odry. Projekt je primárně zaměřen na děti a mládež, kde environmentální vzdělávání má významný vliv pro budoucnost obyvatel města Oder, respektive obyvatel celého kraje.

V první fázi byli v roce 2022 žáci oderských škol ve výuce namalovaly obrázky na téma odpady – jak se nakládá s odpady. Byly osloveny dvě základní školy a mateřská škola v Odrách. Namalované výkresy byly vyhodnoceny a nejlepší z nich byly zařazeny do kalendáře. Stolní 14denní kalendáře byly rozdány do zúčastněných škol a také do domácností v Odrách.

Další fází tohoto projektu bylo do konce března uspořádat zábavný program rovněž na téma nakládání s odpady. Akce byla naplánována na 8. 3. 2023. Počasí moc nepřálo, tak byla většina aktivit přesunuta do sálu a přísálí. Venku zůstaly jen stany, kde jsme děti přivítali.

 Středisko volného času Odry přivezlo hry vyrobené z recyklovaných materiálů. Dále kreativní aktivity, kde si děti vyráběly bločky z kartonu a papíru a společnými silami zdobily velkou perníkovou chaloupku, která byla rovněž z krabice určené k recyklaci.

Společnost Ekokom přivezla oderským dětem již známé aktivity s Tondou obalem. Dětem byla s praktickými pomůckami představena oblast odpadů. Děti plnily úkoly, soutěžily a dobře se bavily.  

Na závěr každý žák odcházel s odměnou.

Dopoledního programu pro školy se zúčastnilo kolem 200 dětí oderských základních škol a mateřské školy. Děkujeme všem dětem i učitelům za účast a pracovníkům SVČ Odry za inspirativní program. Věříme, že nejen děti, ale i rodiče budou více přemýšlet nad tím co a kam vyhodí a přispějí tím k minimalizaci odpadů v Odrách.