Výlet do Španěl s Tomášem Hanákem

Datum:
13.09.2023 18:00
Cena:
450 Kč v předprodeji/490 Kč na místě

Výlet do Španěl s Tomášem Hanákem

Vstupenky můžete koupit online zde
Petr Vít - kytara, Veronica Roa - flamencový tanec, Tomáš Hanák - mluvené slovo

Texty geniálního českého spisovatele Karla Čapka v podání oblíbeného herce Tomáše Hanáka a hudebně taneční koláž tanečnice Veronicy Roa a kytaristy Petra Víta.
Český herec a moderátor Tomáš Hanák pochází ze slovenské Kremnice, s rodiči jako dítě hodně cestoval a dokonce s nimi dva roky strávil na Kubě. Vystřídal mnoho profesí, v době totality pracoval např. jako rybář, skladník, číšník, loutkoherec nebo asistent režie. Od roku 1977 působí v divadle Sklep jako herec i autor. Mezi jeho nejznámější filmy patří Kopytem sem, kopytem tam, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města nebo Mazaný Filip. Tomáš Hanák se kromě herectví věnuje také hudbě, hraje s kapelou MTO Universal Praha. V České televizi působí jako moderátor a tvář charitativního pořadu Pomozte dětem.

Petr Vít je nejen aktivním hudebníkem a skladatelem, ale také profesorem brněnské konzervatoře a uměleckým ředitelem festivalů Ibérica a Colores Flamencos. Za dlouholetou propagaci španělské kultury obdržel v roce 2014 od španělského krále Dona Juana Carlose I. Čestný kříž řádu za občanské zásluhy. Jako jeden z mála kytaristů dokáže na svých koncertech propojit kouzlo klasické i flamenkové kytary.

Verónica Roa prožila pět let ve Španělsku a flamenkový tanec studovala v Granadě. Zdokonalovala se rovněž na mistrovských kurzech, kde byli jejími učiteli nejvýznamnější osobnosti současné flamenkové scény – David Pérez, Manuel Betanzos, Patricia Guerrero či Alba Heredia. Vystupovala na nejrůznějších festivalech : Brněnský podzim, Logos v Polsku, Epidaurus v Chorvatsku aj. Spolupracovala s Městským divadlem Brno v muzikálu Zorro a brněnskou filharmonií.