Bludověnka

Středa 15. ledna 2020 v 18.30 hodin

Bludověnka

Zde na severu Hané, v podhůří Jeseníků a strážních hradů, lemována řekou Moravou se nachází druhá největší obec kraje – Bludov. Obec krášlí zámek Žerotínů, je také rodištěm malíře Adolfa Kašpara. Státní lázně Bludov jsou zaměřeny na léčbu dětí i dospělých pacientů.

 

Od roku 1999 zde pokračuje v tradici dechová kapela Bludověnka. V současné době má 13 muzikantů, zpěváky Ivanu Šůstkovou, Vendulu Možíšovou, Aleše Peče, Jana Večeře a několik hostujících a vypomáhajících členů. Kapela účinkuje na koncertech, městských a obecních slavnostech, plesích, zábavách, přehlídkách a dalších kulturních a společenských akcích. Je také zvána na festivaly dechových hudeb a častokrát vystupovala i na koncertech v zahraničí. 

Bludověnka v roce 2016 v Tonstudio Rajchman v Dolních Bojanovicích úspěšně nahrála svůj třetí kompaktní disk „Půjdem za láskou“ a o rok později, tedy v roce 2017 kapela vydala DVD nosič „Došli vám dnes hrát“.

Bohatý repertoár tvoří vedle klasického žánru i písně moravského Slovácka, hanáckého regionu, ale i skladby taneční. 

Kapela je také pořadatelem již tradičního tanečního odpoledne s názvem „Štrůdlobraní“ a Festivalu dechových hudeb v Bludově.

Více zde: https://www.bludovenka.cz/o-nas/

Vstupné: 190 Kč